Jadran TravelJadran Travel

Podpisom up, súhlasím s podmienkami Jadran Travel je poskytovanie služieb, ochrany osobných údajov, guest vrátenia peňazí, a hostiteľa záručné podmienky

Ste zaregistrovaný?

Jadran TravelJadran Travel
Forgot password?

Don't have an account?

VEĽKÁ NOC NETRADIČNE!

  • Poznavaci zajazd

Nepoznaný BELEHRAD a malebný NOVÝ SAD

Termín: 14.4. – 17.4 2017

Komfortný autobusový zájazd bez nočných jázd

Program:

1.deň: v ranných hodinách odchod zo Slovenska, prejazd Maďarskom do Srbska s bezpečnostnými prestávkami. Cca okolo13:00 – 14:00 príchod na usadlosť – Jeleň salaš, hodinová prestávka na oddych, občerstvenie prípadne obed (za príplatok). Pokračovanie v ceste. Podvečer príchod do Nového Sadu, ubytovanie a individuálne voľno v meste.

2.deň: raňajky a následná pešia prehliadka mesta s miestným sprievodcom. Krátke voľno na obed. Popoludní odjazd do Belehradu. Príchod do hotela, ubytovanie a voľný program.

Možnosť programu (za príplatok): bohatá večera v rázovitej miestnej reštaurácii.

  1.  raňajky a následná pešia prehliadka mesta so sprievodcom. Poobede individuálne voľno n nákupy, potulky mestom alebo vyhliadková plavba (za príplatok) po Dunaji.
  2. deň:deň: raňajky a odchod na Slovensko. Celodenná cesta autobusom s bezpečnostnými prestávkami. Príchod na Slovensko vo večerných hodinách.

Cena: 189,- €

V cene: autobusová doprava, 3x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami v dvojposteľových izbách, miestný sprievodca, sprievodca v autobuse, servisný poplatok a kúpeľný poplatok

Nástupné miesta:  Michalovce, Hriadky, Košice

Nepovinné príplatky: obed Jeleň salaš 11 €/osoba

tematická večera v národnej reštaurácii (Belehrad, 2.deň) 20,- €/osoba *(minimálne 30 osôb)

plavba loďou s večerou na lodi (Belehrad, 3.deň) 27,- €/osoba *(minimálne 30 osôb)

osoba v 1/1- 60,- € /pobyt, polpenzia – 30,- € osoba/pobyt

KCP Generali – Európska poisťovňa 2,30 € osoba/deň

Doprava: lux autobus alebo 20 miestny minibus (podľa počtu prihlásených)

Ubytovanie: 1x ubytovanie v Novom Sade , a 2x ubytovanie v Belehrade v hoteli 3*. Izba s prístelkou na vyžiadanie.

Stravovanie: bufetové raňajky v hoteloch

Čo uvidíte:

Jeleň salašusadlosť len cca 1 km od jazera Palić (Subotica) v Parku prírody Palić

Nový Sad – je druhým najväčším mestom Srbska a hlavným mestom autonómnej provincie Vojvodina. Tá je známa aj vďaka faktu, že tu a v okolí žije početná slovenská menšina.

Mesto leží na brehu Dunaja, mostom je prepojené s podstatne menším Petrovaradinom. Tu sa nachádza známa pevnosť z konca 17. storočia, ktorá slúžila na obranu pred Turkami. Ponúka pekný výhľad na okolie, prípadne môžete navštíviť vnútorné múzeum. Vo večerných hodinách je otvorené planetárium.

V meste je veľký počet kostolov, stojí tu dokonca aj slovenský evanjelický kostol z roku 1886. Niektoré z nich stoja na najznámejšej ulici Zmaj Jovova, kde okrem nich môžete vidieť aj ďalšie historické stavby. Je súčasťou námestia Trg Slobode, kde sa nachádza pekná klasicistická budova radnice a rímskokatolícky kostol Panny Márie. Na Zmaj Jovina nadväzuje rovnako živá Dunajská ulica, ktorá vedie ku Dunajskému parku – vhodné miesto na výlet, ideálne na príjemný relax v prírodnom prostredí. Odtiaľ sa ľahko dostanete k piesočnatému Štrandu, ktorý je podľa mnohých názorov najkrajšou plážou na brehoch Dunaja. V lete sa tu konajú rôzne kultúrne akcie.

Belehrad predstavuje vynikajúcu destináciu pre jednoduchý víkendový výlet. Turistická príťažlivosť neopadáva ani počas chladnejších dní, no tie teplé a slnečné mu dodávajú pôvab prímorského “mestečka”. Takú atmosféru totiž vytvárajú rieky Dunaj a Sáva, na ktorých sútoku sa mesto nachádza.

V Belehrade sa môžete cítiť európsky, no atrakcie nečakajte. Nemusíte kupovať drahých knižných sprievodcov, nemusíte vytvárať pomyselný itinerár, nikam sa ponáhľať. Živá zmes európskych hlavných miest a balkánskej šťavnatosti vytvára prudko neodolateľnú atmosféru.

Hrdzavejúce houseboaty lenivo plávajúce na hladine Save a Dunaja. Parky a parčíky, kde ľudia powerjogou vítajú nové ráno. Múzeá pre turistov so srdcami pištiacimi po histórii. Mesto má svoje slumy, aj prepychové štvrte. Zažijete typickú atmosféru parížskeho Montmartru v časti Skadarlija, kde vo vzduchu cítiť lacné víno, rakiju a bohémsky život.

Kalemegdan, rozsiahlý park a pevnosť týčiaca sa nad mestom, ktorú Turci nazývali „vrchom na premýšľanie“. Samotný názov pochádza práve zo spojenia tureckých slov „kale“ čiže pevnosť a slova „meydan“ označujúceho bojisko. Dôkaz krvavo vzrušujúcej minulosti tohto miesta. Ak by sme o Bajrakli, poslednej z 273 mešít vystavaných počas Osmanskej ríše, nevedeli, asi by sme si ju ukrytú medzi domami ani nevšimli. V okolí panuje čulosť, autá premávajú v pravidelných intervaloch, útulné krčmičky sa zapĺňajú ľuďmi. No v mešite sa čas na moment zastaví. O kúsok ďalej je Ulica Kňaza Mihailova akoby iným svetom. Ľudia sa vždy kamsi ponáhľajú, zvykom je neustále hľadieť na hodiny. Hlavná tepna belehradského života – pešia zóna plná malých obchodíkov, butikov a kaviarničiek diametrálne mení obraz o srbskej metropole. Námestiu Terazije osamotene a pyšne dominuje vo svojej secesnej veľkosti legendárny Hotel Moskva. Postavený v roku 1906 je nielen jedným z najstarších hotelov Belehradu, ale aj celej krajiny. Hotelovú kaviareň preslávila neopakovateľná atmosféra, a tak si tu mladí cestovatelia z celého sveta túžia dať čierny čaj s mliekom a malý koláčik.